October 31, 2010

Solara - Cornucopia3D'den Ödül


Bir süredir üzerinde çalışmakta olduğum uzay aracım (space speedster) sonunda tamamlandı. Sıfırdan, herhangi bir hazır model kullanmadan - ayrıca max/maya/xsi gibi popüler oyuncaklar yerine Cinema 4D, Headus UV ve Photoshop kullanarak yaptım (Photoshop kaplamaların hazırlanması, ve post production aşamasında kullanıldı). Daha önceden derslerine başvurduğum SimplyMaya.com sitesinde gördüğüm Sand Speedsterdan yoğun ölçüde esinlendim - ama dersi HİÇ izlemedim. Sadece konsepti kendi yöntemlerimi geliştirerek uyguladım.

Arkaplandaki gezegen ortamını çok sevdiğim ve 4. versionundan beri kullandığım Vue Infinite ile oluşturdum. Ayrı olarak render edip Cinema 4D'nin background ve floor objelerini compositing taglerli ekleyerek Cinema içerisinde kompositledim. Ama yine de multipass (çoklu geçiş) render alarak geminin olduğu ön planı arkaplandan ayırdım ve son birleştirme (kompozit) işlemini Photoshopda yaptım - bu daha fazla kontrol sağladı.

Zor olan Vue Infinite'deki ışıklandırma ve atmosferik yansımaları Cinema 4D'de aynen simule edip gemi sanki o ortamdaymış gibi göstermekti. Sağ alttaki küçük robot ise Poser'dan alınma. Komposizyonun biraz daha ilgi çekici olması için ekledim. Yapım aşamalarını bu bloga zaten postalamıştım. Merak ederseniz bakabilirsiniz.


Solara, Cornucopia3d.com'da ön sayfaya seçilmiş ve özel çalışmaların kabul edildiği Cream Of The Crop Galerisine alınmıştır.

October 22, 2010

October 15, 2010

M.S.T.W.M.S.T.W. = My Stupid Texturing Workflow

A fast UV solution with headus UV for texturing the body of the engine compartment. I'm so proud that I've created most ugly uv layout out there LOL
Bolca ekstrüzyon (extrude komutu) uygulanarak modellenmiş objeler için bulduğum hızlı ve biçimsiz çözümlerden biri. Kendimi fazlaca ciddiye almadığım ve önemli olanın bu işten keyif almak olduğuna inandığım için kasmadım ve en iyi çözümü sunan en kolay yolu seçtim (bilince kolay tabi :P)

October 5, 2010

The First CreatureMy first a bit decent work with Zbrush I guess. Sculpted and poly-painted. No UVs for now, I'll hande it with UV Master and will try to export this dude for Maya. I also need to get my head around Mental Ray SSS and Area Lights to get a nice render for a better presentation.

Creature WIP


First most decent design I've come up with Zbrush. Subdiv Level is 3. Pretty lower even for my standards, so it means that I can keep adding detail...

The Last Train [Photography]


I caught the last train on the station. When it goes nobody knows... There's a smile on the face of the old man there. In his hands I see his home.

Some try to tell me this isn't heaven. As the smoke begins to fade. One day you will light up the sky with your diamonds. Let it go... We will find a way.


Taken with a small Nikon L20.
Nikon L20 cep makinem ile çektim.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails